Recenzja szczoteczki elektrycznej Philips Sonicare Healthy White

Philips Sonicare Healthy White sprzedawana jest jako produkt służący do poprawy koloru zębów. Ta szczoteczka elektryczna dostarcza jedne z najlepszych wyników czyszczenia, ponadto jest bardzo wygodna w użyciu. Co więcej – ma ona najlepszą kontrolę pod względem intensywności regulacji.

Niestety, produkt ten jest kosztowny, choć cena nie jest wygórowana, wypada o wiele lepiej niż tańsze szczoteczki elektryczne. Co więcej – przewyższa szczoteczki, które kosztują więcej od niej.

W przypadku Philipsa jakość wielu produktów jest na najwyższym poziomie. Nie można zaprzeczyć, że kupując produkty tej marki, możemy mieć spokój ducha, dzięki rozpoznawalnej na całym świecie oraz przede wszystkim dobrej marce.

Aby wybrać zwycięzców rankingu i dowiedzieć się, które szczoteczki do zębów „zmiatają” resztę, porównaliśmy najbardziej obiecujące modele, które były dostępne na rynku w ciągu ostatnich dwóch lat. Następnie oceniliśmy je pod kilkoma istotnymi dla szczoteczek kryteriami.

Istnieją następujące odmiany Philips Sonicare Healthy White:

  • HealthyWhite HX8911 / 04,
  • HealthyWhite HX8918 / 10.

Niektórzy sprzedawcy nie rozróżniają tych dwóch modeli, warto oczywiście zachować czujność oraz zrozumieć różnice. Choć są one niewielkie i nie wpływają znacząco na precyzję tych dwóch urządzeń.

W pudełku Philips Sonicare HealthyWhite + HX8911 / 04 znajdują się:

  • akumulatorowa szczoteczka do zębów,
  • szczoteczka DiamondClean,
  • stacja ładująca,
  • etui podróżne,
  • niezbędna dokumentacja.

HealthyWhite HX8911 / 04 to wersja ze standardową szczoteczką, DiamondClean. Z kolei HealthyWhite HX8918 / 10 to model identyczny do wcześniejszego, jednak z tą różnicą, że w zestawie ma głowicę z pędzelkiem do języka oraz butelkę sprayu antybakteryjnego.

Jeśli masz mało czasu na samodzielne analizowanie Philips Sonicae Healthy White to z pewnością ta recenzja pomoże Ci w dokładnej ocenie, czy produkt ten będzie dla Ciebie odpowiedni. Przed sporządzeniem recenzji zdobyliśmy dużą wiedzę o tym urządzeniu, o jego użytkowaniu oraz porównaliśmy go z innymi szczoteczkami elektrycznymi. Badaliśmy ten produkt, porównując go do innych szczoteczek elektrycznych w naszym rankingu. To właśnie ten model uzyskał TOP1.

Charakterystyka

Szczoteczka ta jest bardzo komfortowa w użyciu. Urządzenie ma bardzo dobry czas ładowania baterii. Był to jeden z istotnych czynników, który decydował o pozycji szczoteczki w rankingu. Urządzenie Philips Sonicare Healty White uzyskało bardzo dobre wyniki. Na komfort użytkowania wpływała głośność urządzenia oraz to jak trzymała się w ręce. Dzięki czemu produkt ten jest bardzo lubiany przez wiele osób. Urządzenie to jest dalekie od najcięższego, ale z pewnością nie jest zbyt duże. Szczoteczka nie jest całkowicie okrągła, co dodaje przyczepności do rączki.
Podczas czyszczenia można odczuć, że główka szczoteczki jest bardzo zwrotna i stosunkowo łatwo jest dotrzeć do nawet najtrudniejszych miejsc w jamie ustnej.

Co istotne, czyszczenie nie powoduje dyskomfortu. Ponadto główka tej szczoteczki jest jedną z ulubionych opcji dla osób, które mają wrażliwe dziąsła. Szczoteczka ta z pewnością jest jedną z najdelikatniejszych, jakie testowaliśmy do tej pory. Przed sporządzaniem rankingu wydawało nam się, że szczoteczka nie będzie tak bardzo komfortowa, głównie za sprawą tego, że nie ma ona specjalnego trybu czułości. Ma jedynie przycisk plusa oraz minusa, który reguluje intensywność obu trybów czyszczenia. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że przy najniższym natężeniu jest bardziej czuła niż specjalnie dedykowane tryby czułości w innych szczoteczkach.

Biorąc pod uwagę komfort trzymania urządzanie to ma ona matowe wykończenie. Dzięki czemu można ją bardzo wygodnie trzymać.
Szczoteczka ta okazała się również jednym z najcichszych modeli. Z pewnością mało kto uzna, ze głośność tego urządzenia jest zbyt mocno, chyba że jesteś osobą bardzo wrażliwą na różne bodźce.

Oczywiście w naszym kryterium oceny zwracaliśmy uwagę na skuteczność czyszczenia oraz usuwania płytki nazębnej każdej szczoteczki. Również pod tym względem szczoteczka ta okazała się jedną z lepszych. Model ten wykonuje świetną robotę, docierając przy tym nawet w najmniej dostępne miejsca.

Porównaliśmy również łatwość obsługi, w tym przypadku Philips wykonał przyzwoitą robotę. Samo korzystanie z urządzenia od samego początku jest bardzo intuicyjne i nie wymagające. Samą głowicę szczoteczki w bardzo prosty sposób można zmienić. Pamiętaj o tym, aby zmieniać głowicę zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli jednak głowica zużyje się wcześniej czy też zaobserwujesz, że jej włosie znacznie zblakło to również rozważ wymianę. Aby przedłużyć żywotność głowicy, należy po każdym myciu oczyścić ją, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które się na niej zgromadziły.
Model ten jest wyposażony w etui podróżne, w którym jest miejsce na szczoteczkę, ale również na przechowywanie dwóch główek szczoteczki. Co jest dobrym rozwiązaniem również w przypadku korzystania z urządzenia przez dwie osoby.

Urządzenie jest wyposażone w czujnik, który informuje użytkownika o zmianie czyszczenia danej cząstki zębów.

Biorąc pod uwagę atrakcyjność wizualną szczoteczki, to w tym przypadku zdarza się, że inne konkurencyjne model mają równie atrakcyjny lub nawet ciekawszy design. Choć recenzowany przez nas produkt jest z pewnością ładny. Wiele innych produktów występuje w szerszej gamie kolorów i ma bardziej elegancki czy też „dopicowany” wygląd. Choć oczywiście jest to kwestia dyskusyjna, ponieważ każdy z nas ma inne gusta wizualne.

Na samej górze szczoteczki umiejscowione jest logo Sonicare, tuż pod szyjką uchwytu, na którym zamontowana jest główka szczoteczki. Poniżej znajduje się przycisk zasilania.
Oceniliśmy również żywotność baterii. W tym modelu jest ona bardzo imponująca oraz szybka w ładowaniu. Sonicare wyznacza wysokie standardy, jeśli chodzi o żywotność baterii. W standardowym trybie czyszczenia można osiągnąć około osiemdziesiąt cztery minuty użytkowania na baterii. Zakładając, że czyścimy zęby zgodnie z zaleceniami czyli przez dwie minuty to zęby na baterii możemy umyć aż czterdzieści dwa razy. Przekładając to na dni otrzymujemy dwadzieścia dwa dni. Przy wyliczeniach założyliśmy, że czyszczenie odbywałoby się na ustawieniach najniższego natężenia. Oczywiście korzystanie z różnych trybów i różnych ustawień intensywności będzie miało niewielki wpływ na wydajność baterii.

W zestawie znajduje się podstawka ładująca. W kolorze pasującym do szczoteczki, ładnie się prezentuje w łazience. Co istotne – szczoteczka ta z ładowarką pozwala na podróże międzynarodowe dzięki temu, że pasuje do napięć na całym świecie. Potrzebujesz do tego jedynie adaptera.

Szczoteczka ładuje się całkowicie w ciągu od ośmiu do dwunastu godzin. Warto zatem pozostawić ją na noc do ładowania. Możesz oczywiście ładować szczoteczkę, nawet wtedy gdy nie jest używana przez dłuższy czas. Jednak, aby uzyskać optymalną wydajność baterii, zalecane jest całkowite rozładowanie baterii, co około sześć miesięcy.
Ikona stanu baterii na rączce wskazuje jej stan naładowania. Migająca, żółta dioda oznacza niski poziom baterii, zielona dioda – umiarkowane naładowanie. Gdy dioda zielona świeci ciągle to szczoteczka jest w pełni naładowana.

Gdy szczoteczka zostanie prawidłowo zamontowana na stacji ładującej to występują sygnały dźwiękowe i wibracje. Ta funkcja po wyjęciu z pudełka jest wyłączona, ale można ją włączyć. Jest to przydatne, gdy użytkownik ma ograniczony wzrok lub słuch.

Najistotniejsze zalety oraz wady

 

Istotną zaletą jest wbudowany timer i automatyczne wyłączanie zasilania. To przydatne funkcje dla użytkowników. Timer pozwala na czyszczenie przez odpowiedni czas, zalecany przez stomatologów.

Tryb White jest bardzo atrakcyjny, dla osób, które chcą uzyskać dopracowane oraz czyste zęby.
Wadą tego produktu może być to, że podstawa ładująca, która dołączona jest do zestawu jest niewielka. Przez to wydaje się, że szczoteczka jest narażona na przypadkowe przewrócenie i uszkodzenie.

Do wad można zaliczyć zawartość pudełka. Co prawda jest ono funkcjonalne, ale jednocześnie podstawowe. Zapewne każdemu Klientowi byłoby miło uzyskać w tej cenie trochę dodatkowej zawartości. Szczoteczka jest droższa biorąc pod uwagę inne alternatywy z lepszymi zawartościami. Choć oczywiście wychodzimy z założenia, że liczy się jakość, a nie ilość. W pudełku Philips Sonicare Healthy White znajdziesz wszystko co niezbędne jest do spełniania przez nią swoich funkcji.

Ponadto w urządzeniu tym brakuje czujnika czułości, który dostępny jest w innych modelach. Pozwala to na uniknięcie nadmiernego uszkodzenia zębów i dziąseł. Jednak tak jak wspomnieliśmy urządzenie to jest bardzo czułe i komfortowe podczas pracy, dlatego byłby to jedynie przyjemny dodatek dla osób bardzo mocno wrażliwych.

W szczoteczce tej nie ma z pewnością bardzo poważnych wad, które mogły by zadecydować o tym, że nie warto byłoby ją zakupić. Bez wątpienia model ten jest skonstruowany w najlepszym standardzie,

Podsumowanie

Model ten w naszych analizach wypadł bardzo dobrze. Choć wydaje się, że szczoteczka ta jest kupowana przez Klientów tylko i wyłącznie chcących poprawić swój koloryt to jest ona dedykowana również osobom, które mają wyjątkowo wrażliwe zęby.
Z pewnością spełnia ona swoją podstawową funkcję. Jakość szczoteczki jest z pewnością warta swojej ceny.

Co istotne – jesteśmy w stu procentach przekonani o tym, że w ciągu zaledwie kilku tygodni, przekonasz się o tym, że Phipils Sonicare Healthy White jest o niebo skuteczniejsza niż szczoteczka manualna.

Większość sprzedawców w chwili pisania tej recenzji sprzedaje produkt ten w przedziale od dwustu czterdziestu do dwustu sześćdziesięciu dziewięciu złotych. Jest to zatem produkt, który jest bardzo konkurencyjny dla innych modeli. Należy pamiętać, że podane ceny są przybliżone i uzależnione są od dostawcy, lokalizacji czy też daty zakupu. Liczby te powinny być potraktowane jako wskaźnik oparty na dokładnej analizie cenowej w przeglądarkach w chwili pisania recenzji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *